Mieszkanie od lat w tym samym budynku może rodzić wiele pomysłów na jego odnowienie. Mowa w szczególności o ścianach zewnętrznych, które przez lata wystawione są na działanie szkodliwych warunków atmosferycznych. Na kolor nałożony na nie przed laty źle działa zarówno uciążliwy deszcz, jak i wysoka temperatura. Ściany tracą dawną barwę i pojawiają się na nich nieestetyczne wyżłobienia. By zapobiec dalszemu degradowaniu stanu budynku warto wykonać kompleksowy remont elewacji. Jak to zrobić, by efekt dawał nowoczesny wydźwięk?

Odnów swoją elewację

By spełnić swoje marzenie o nowoczesnej elewacji nie należy szukać długo. Doskonałym pomysłem może się bowiem okazać wykorzystanie materiału, jakim jest drewno na elewacji. W tym miejscu warto zaznaczyć, że nie chodzi o prawdziwe deski pochodzenia naturalnego, lecz ich dokładną imitację. Materiał imitujący drewno zakupić można w hurtowniach internetowych oraz marketach stacjonarnych. Dostępne na rynku produkty różnią się od siebie wielkością, czy kolorem, by jak najlepiej spełnić oczekiwania nabywców. Co ważne, drewno nie musi być położone na całej powierzchni ścian. Jak wybrać najlepszy projekt?

Projekty z sieci

Ciężko jest jednoznacznie określić miejsca, w których wykorzystać można imitację drewna na elewacji. Z pomocą przychodzi Internet, gdzie zaprezentowane są dziesiątki możliwości wykorzystania imitacji desek na swoim mieszkaniu. Jak już wcześniej zostało wspomniane, nie musi to być cała powierzchnia ścian, a jedynie jej wybrane elementy. Wszystko zależy od poczucia estetyki oraz potrzeb osób decydujących się na remont.