Sztukateria elewacyjna nowoczesna

Wyświetlanie 1–40 z 223 wyników


Sztukateria elewacyjna nowoczesna stanowi grupę produktów, które szturmemsztukateria elewacyjna podbijają świat architektury. Jeszcze kilkanaście lat temu dekoracyjne elementy wykonywano głównie z gipsu, ale dziś już mało kto korzysta z tej techniki. Najczęściej na elewacjach spotkać możemy ozdoby i wykończenie ze styropianu. I co najważniejsze, wbrew pozorom są one bardzo wytrzymałe i żywotne. Nie wymagają systematycznej konserwacji i można je dowolnie modyfikować. Warto jednak prześledzić historię sztukaterii, by uzmysłowić sobie jak doszło do obecnego stanu rzeczy.Sztukateria znana była już w starożytności - w Grecji i Rzymie, następnie w czasie poprzedzającym nadejście renesansu (czyli w latach 1000-1500). Jej popularność wzrosła natomiast znacznie w czasach baroku i renesansu. Z kolei lata 1750-1830 uważa się za jej złoty okres, gdy współtworzyła elementy klasycystycznej architektury. Dominowały kwieciste ornamenty na gzymsach oraz innych elementach sztukateryjnych, umieszczanych zarówno wewnątrz budynków, jak i na ich zewnętrznej części. Dekory można było zaobserwować na kościołach, kaplicach, pałacach czy budynkach państwowych. Najczęściej artyści umieszczali je na wysokich sklepieniach oraz portalach. W renesansie i baroku popularny był motyw Putta, czyli małego, nagiego chłopca ze skrzydłami. Nawiązywał on do Erosa, czyli boga miłości z mitologii greckiej. W dalszych epokach sztukateria niestety nie cieszyła się już taką popularnością. Mało tego, zaczęła stopniowo znikać zarówno z elewacji, jak i wnętrz budynków. Na szczęście w teraźniejszych czasach nastąpił jej powrót - najpierw za sprawą odlewów z gipsu, a obecnie dzięki szeroko rozwiniętej i nowoczesnej sztukaterii styropianowej i poliuretanowej.

Sztukateria elewacyjna Cennik

Sztukateria elewacyjna - jak przedstawia się jej obecnie obowiązujący Cennik? Dekory tego typu kojarzą się z przepychem i elegancją, więc wielu potencjalnych klientów wręcz boi się zapytać lub sprawdzić ceny. Jak się okazuje, te nie są takie przeraźliwe. Wszystko zależy od wielkości danego dekoru. Koszty komponentów z naszego sklepu zaczynają się już od około 17 złotych. Z kolei te najdroższe i największe elementy potrafią kosztować blisko tysiąc złotych. Ceny dotyczą z reguły metra bieżącego produktu w przypadku listew lub pojedynczej sztuki.Należy przy tym pamiętać, że sztukateria styropianowa jest bardzo odporna na warunki atmosferyczne i wytrzymała. Przekłada się to w prostej linii na możliwość długoletniej eksploatacji. Zakup nowoczesnej sztukaterii powinniśmy więc traktować jako inwestycję na wiele lat, która tak naprawdę rozłoży się w czasie.

Sztukateria na elewacje

Sztukateria na elewacje powstaje w oparciu o najnowsze technologie. Bazą gotowego komponentu jest styropian EPS 200. Z niego powstaje kształt danego dekoru - na przykład gzymsu, listwy wokółokiennej czy zwornika. Następnie za pomocą metody ciągnionej nakładamy na produkt warstwę masy sztukatorskiej. Składa się ona z kruszywa kwarcowego oraz żywicy akrylowej. Wspomniana metoda ciągniona zapewnia równomierne rozprowadzenie masy oraz ostre krawędzie. Jest to przeciwieństwo metody natryskowej, która wiąże się z wieloma niedociągnięciami i mankamentami w pokryciu sztukaterii masą.Po wytworzeniu, nasze komponenty posiadają strukturę delikatnego piaskowca oraz beżowy kolor. Tak wyprodukowane elementy idealnie nadają się do malowania na dowolnie wybrany kolor przy użyciu farb elewacyjnych. Należy jednak przestrzegać, by farby te w swoim składzie nie posiadały rozpuszczalników. Te substancje mogą uszkodzić zewnętrzną część sztukaterii, dlatego należy ich unikać.

Sztukateria zewnętrzna okienna Dla Domu

Sztukateria zewnętrzna okienna Dla Domu to między innymi listwy wokółokienne, zworniki, wsporniki oraz gzymsy. Grupa tych produktów jest w stanie znacznie zmienić oblicze elewacji i tyczy się to zarówno ścian bocznych, jak i fasady. Z pozoru wydaje się, że elementy okienne nie są w stanie odmienić wyglądu nieruchomości, ale jest to błędne myślenie. Często na elewacjach sztukaterią ozdabia się jedynie okna i mimo wszystko tworzy to bardzo ciekawy i elegancki efekt. Warto więc skorzystać z tego rozwiązania. Jeśli natomiast nie jesteśmy do końca pewni tego pomysłu, zawsze można skorzystać z pomocy doświadczonych grafików komputerowych. Nasi pracownicy są w stanie przygotować dla Państwa bardzo efektowną wizualizację elewacji w cenie 500 złotych.

Sztukaterie Elewacyjne

Sztukaterie Elewacyjne dostępne w naszej ofercie doskonale znoszą zmienną pogodę. Nie straszny im zarówno deszcz, śnieg, grad, mróz czy z drugiej strony świecące mocno latem słońce. Dekory naszej firmy nie niszczeją w wyniku zmiennych pór roku czy trudnych warunków atmosferycznych.Warto też wspomnieć o niewątpliwej zalecie nowoczesnej sztukaterii na elewację, jaką jest prosty montaż. Elementy są wytrzymałe i lekkie, a co za tym idzie łatwo się je aplikuje na ścianie. Wystarczy użycie przeznaczonego do tego celu kleju, na przykład Adesilex P9 firmy Mapei.

Sztukateria elewacyjna sklep

Powyżej opowiedzieliśmy o tym czym jest Sztukateria elewacyjna i jakie są jej zalety, natomiast nasz sklep czeka na Państwa zamówienia! Pracujemy od poniedziałku do soboty. W dni powszednie czekamy na Państwa maile i telefony od 8:00 do 18:00, natomiast w soboty od 8:00 do 15:00. Chętnie podpowiemy i doradzimy jaki element wybrać dla Państwa nieruchomości.