Kolumny elewacyjne

Wyświetlanie 1–40 z 44 wyników


Kolumny elewacyjne – nietuzinkowy pomysł na dekorację domu

Kolumny znane są człowiekowi nie od dzisiaj. Zazwyczaj mamy z nimi do czynienia jeszcze w szkole, kiedy co nieco omawiamy temat starożytnych budowli. Były one bardzo charakterystyczne dla antyku, kiedy to we wszelkich budowlach greckich czy rzymskich pojawiały się właśnie kolumny. Choć te czasy dawno i bezpowrotnie minęły, nic nie stoi na przeszkodzie, by wprowadzać kolumny do współczesnego budownictwa choć w takim minimalistycznym wymiarze. Obecnie rzadko kiedy korzysta się z kolumn w sensie konstrukcyjnym. Najczęściej wybierane są raczej w charakterze czysto dekoracyjnym. Można je śmiało umieszczać w budynkach w stylu dworkowym, pałacowym. Świetnie sprawdzają się jako ozdoba wejścia do domu czy większego, ważniejszego budynku. Każda kolumna, nawet ta ozdobna, składa się aż z czterech elementów. Są nimi baza kolumny, trzon, piedestał architrawu oraz głowica.

Czy kolumny styropianowe ozdobne są trwałe?

Wiele osób spyta z pewnością, czy kolumny wykonane ze styropianu są odpowiednio trwałe? Oczywiście takie osądy są błędne, ponieważ właśnie styropianowe ozdoby można nazwać naprawdę trwałymi, które doskonale radzą sobie w najróżniejszych warunkach atmosferycznych, czasem bardzo ciężkich. Styropianowe kolumny ozdobne spełniają odpowiednio swoją rolę, są trwałą instalacją, a ponadto nawet przez wiele długich lat są w stanie zachować swoją pierwotną estetykę. W przypadku styropianowych kolumn można mówić zazwyczaj o materiale najwyższej klasy, czyli EPS 200. Jest to materiał, który przypadnie do gustu nawet najbardziej wymagającym klientom. Wszystkie nasze dodatki, ozdoby sztukateryjne, w tym także kolumny wytwarzane są właśnie z tego materiału, któremu nie można nic zarzucić w kwestii trwałości, odporności czy ogólnego wyglądu.

Dlaczego warto ozdobić swój dom kolumnami styropianowymi?

W naszym sklepie bez problemu znajdziesz różnego rodzaju kolumny styropianowe. Dzielą się, podobnie jak w czasach starożytnych, na kolumny typu greckiego, jońskiego, jednak nie brakuje w naszym asortymencie także tych najprostszych kolumn. Z pewnością można sądzić, że ozdoba w tym stylu doda naszej posesji niepowtarzalnego, oryginalnego klimatu. Jest to absolutna racja. Wielu klientów, którzy są po pierwszym zamówieniu naszych ozdobnych kolumn stwierdza z całą pewnością i odpowiedzialnością, że wysoka jakość wyrobów jest widoczna. Klienci zadowoleni chętnie do nas wracają, by doposażyć się w kolejne sztukateryjne elementy. Zaskoczenie pozytywnym efektem jest swego rodzaju odznaką dla naszego sklepu, a także motywacją. Czy warto zainwestować w kolumny styropianowe? Oczywiście, że tak. Dzięki nim uzyskasz świetny wygląd zewnętrza domu, jak i jego wnętrza. Kolumny elewacyjne są niezwykle proste w montażu, dlatego nie potrzeba inwestować w żadnych fachowców czy firmy montujące tego rodzaju ozdoby. Jeśli klasyczna forma kolumn Cię nie zadowala, bez większego problemu możesz pokryć je kolorem. Nie ulega jednak wątpliwości, że białe kolumny prezentują się najbardziej elegancko ze wszystkich.