Listwy do boniowania

Wyświetlanie wszystkich wyników: 10


Aranżacja fasady budynku dla wielu może nie być prostym zajęciem, prostą pracą. Akurat fasada, elewacja to część budynku, która będzie widoczna dla wszystkich, nawet tych, których nie zapraszamy do swojego domu. Zobaczy ją listonosz, kurier, kominiarz, a jeśli jest nieosłonięta, to również każdy, kto przejeżdża, czy przechodzi obok naszej posesji. Nic więc dziwnego, że każdy chce zaaranżować fasadę tak, by była elementem do podziwu. Staramy się, by wszystko w niej grało na tip top.

Listwy do boniowania – jak uzyskać elewację o idealnych krawędziach?

Ciekawym sposobem na ciekawą, dobrze zaaranżowaną i wykończoną elewację są listwy do boniowania. Dostępne są w formie sztukaterii elewacyjnej, która niejednokrotnie może nas zachwycić nietuzinkowymi wzorami. Dzięki listwom do boniowania i nie tylko, każdy dom jednorodzinny może prezentować się nieszablonowo i bardzo oryginalnie. Listwy do boniowania sprawdzą się także w przypadku większych nieruchomości, takich jak bloki mieszkalne czy kamienice, a nawet budynki użyteczności publicznej.

Listwy do boniowania – czy to duży wydatek?

Wbrew pozorom, listwy do boniowania nie są wydatkiem, których cena będzie spędzać nam sen z powiek. Wręcz przeciwnie – te elementy dekoracyjne mogą pochwalić się niewygórowaną ceną, która ucieszy każdego inwestora. Listwy to nietuzinkowy element, którego pomoc jest nieoceniona – dzięki nim jesteśmy w stanie uzyskać fantastyczne, wręcz idealne wykończenie boni elewacyjnych.

Listwy do boniowania przeznaczony są do dzielenia całej elewacji na swego rodzaju proporcje. Pozwalają na zastosowanie bardzo harmonijnych podziałów, które wpływają na całokształt budynku, na cały styl aranżacji. Architekci, projektanci, a także sami inwestorzy coraz chętniej i coraz częściej sięgają po ten element dekoracyjny, jeśli tylko chętni klienci zgłoszą się po indywidualny projekt elewacji. Poza swoją funkcją, tak zastosowane dekoracje realnie zwiększają wartość nieruchomości, a co za tym idzie – jeśli inwestor chce sprzedać świeżo wybudowany dom, bonie mogą mu w tym pomóc, a jednocześnie pozwolą na zawyżenie nieco ceny.

Boniowanie elewacji – co poza funkcją czysto estetyczną?

Dekoracja w postaci boniowania budynku posiada kilka funkcjo, oczywiście poza tą upiększającą budynek. Przede wszystkim traktowana jest jako element zabezpieczający krawędzie budynku. Oznacza to, że stosując boniowanie, skutecznie uchronisz swoją posiadłość przed uszkodzeniami mechanicznymi, które mogą być efektem niektórych zabaw dzieci czy także zjawisk atmosferycznych. Listwy do boniowania to niezwykle prosty, szybki i łatwy montaż, do którego nie potrzeba żadnych wielkich fachowców. Wystarczy nieco wolnego czasu, trochę chęci oraz odpowiednie narzędzia, by poradzić sobie z tym samodzielnie. Cena tego rodzaju dekoracji w naszym sklepie jest bardzo przystępna, mogą z niej skorzystać zarówno inwestorzy liczący się z każdym groszem, jak i Ci, którzy mogą sobie pozwolić na nieco większą ekstrawagancję w przypadku budowy domu. Jeśli jesteś zainteresowany dekoracją domu, koniecznie skorzystaj z naszej oferty sztukateryjnej!