Fasety elewacyjne

Wyświetlanie wszystkich wyników: 25


Jak modnie ozdobić swoją elewację?

Z pewnością chcemy, aby nasz wymarzony dom prezentował się atrakcyjnie nie tylko w środku, ale również na zewnątrz. To, dlatego dbamy nie tylko o wykończenie wnętrza, ale coraz większą wagę przywiązujemy również do elewacji. Na nasze szczęście, z roku na rok przybywa nie tylko inspiracji, pokazujących jak ciekawie udekorować ściany czy okna domu, ale również pojawiają się nowe rozwiązania na rynku w postaci sztukaterii elewacyjnej.Tego rodzaju zabiegi architektoniczne przestały być już domeną ludzi bogatych, których stać na postawienie przed wejściem kamiennych kolumn czy finezyjnych łuków. Dziś praktycznie każdy może kupić styropianowe fasety elewacyjne, bonie, gzymsy czy deski imitujące drewno.

Proste rozwiązania są najbardziej stylowe

Aby nasz dom wyglądał atrakcyjnie i elegancko wcale nie musimy inwestować w rzucające się w oczy dekoracje. Możemy postawić na subtelność i prostotę wybierając fasety elewacyjne. To styropianowe listwy umieszczane najczęściej między ścianą a podbitką. Dzięki nim ukryjemy krzywe ściany, podkreślimy styl i klasę właścicieli. Fasety elewacyjne są wbrew pozorom bardzo trwałym i solidnym elementem architektonicznym. Zniosą nawet najtrudniejsze warunki pogodowe i odpowiednio zamontowane będą cieszyć nas swoim widokiem przez długie lata.Warto jednak postawić na sprawdzone produkty od zaufanych firm i rzetelnego montażystę, który zna się na swojej pracy. Fasety elewacyjne to także dobry pomysł na optyczne podniesienie wysokości budynku. Swoim kształtem i stylem nawiązują do klasyki i czasów starożytnych. Nadadzą się dla stonowanych, eleganckich mieszkańców, którzy lubią dbać o estetykę domu, ale jednocześnie nie chcą być przesadni w dekorowaniu elewacji.

Budżetowe rozwiązania dla wszystkich

Niezależnie od tego czy budujemy nowy dom czy remontujemy stary, warto postawić na estetykę na zewnątrz. Montując bonie elewacyjne możemy w tani sposób odmienić zupełnie wizerunek naszych ścian. To sprytne rozwiązanie stosowane jest najczęściej na rogach domu i polega na podzieleniu dodatkowego elementu architektonicznego na mniejsze części, tworzące swego rodzaju „cegiełki”. Ten subtelny dekor wygląda dobrze na większości elewacji i do tego jest bardzo opłacalny finansowo. Innym budżetowym sposobem mogą być deski elewacyjne kompozytowe czy gzymsy zewnętrzne. Za żaden z tych elementów nie zapłacimy zbyt dużo, a odmieni on znacznie wygląd naszej elewacji.

Jak się do tego zabrać?

Projektowanie wyglądu zewnętrznych ścian naszego domu możemy powierzyć specjalistom – architektom i projektantom. Możemy również zdać się na swoją wyobraźnię i przygotować wizualizację na miarę naszych możliwości, a następnie za nią podążać. Warto jednak pamiętać, że z ozdobami można łatwo przesadzić i zamiast poprawić wygląd swojego domu, możemy stworzyć coś kiczowatego i przesadnego. W tym wypadku pomoc profesjonalisty z pewnością się opłaci.