Deska elewacyjna imitacja drewna elastyczna

Wyświetlanie wszystkich wyników: 7


Deska elewacyjna kompozytowa to produkt, który wyróżnia atrakcyjna cena ideska elewacyjna imitacja drewna wysoka jakość. Komponenty z tej grupy to element większego zjawiska w architekturze, które powszechnie nazywa się nowoczesną sztukaterią. Czym cechują się tego typu produkty? Przede wszystkim są one bardzo wytrzymałe, lekkie i łatwe w montażu. To przeciwieństwo chociażby elementów gipsowych, używanych przez wiele poprzednich lat w Polsce. Obecne dekory elewacyjne są bardziej wdzięczne w aplikacji na ścianach, poręczniejsze i przyjaźniejsze dla kieszeni. Jeśli mówimy o deskach na elewację, to wyróżnić możemy klasyczne komponenty wykonywane ze styropianu i mieszanki kruszywa z żywicą oraz elementy drewnopodobne. Zarówno jedne, jak i drugie, świetnie radzą sobie ze zmiennymi warunkami atmosferycznymi i są świetnym sposobem na wyróżnienie fasady naszego budynku spośród innych. Nie pozostaje nam więc nic innego, jak polecić Państwu kupno tych dekorów w naszym sklepie. W dalszej części tekstu omówimy natomiast szczegółowo ich zalety.

Elastyczna deska elewacyjna imitacja

Elastyczna deska elewacyjna imitacja drewna to jeden z najciekawszych elementów wykończenia ostatnich lat. Produkty z tej rodziny perfekcyjnie naśladują wygląd drewna i na dobrą sprawę nie sposób odróżnić je od tradycyjnych drewnianych desek. Posiadają one strukturę i słoje charakterystyczne dla naturalnego surowca. Wygląda to niezwykle efektownie i  daje duże pole do popisu przy aranżacji elewacji. Również dlatego, bo deski imitujące drewno występują w wielu efektownych odcieniach. Wystarczy wymienić tu chociażby heban, palisander, sosnę, orzech, dąb złoty czy kasztan. Efekt gwarantowany! Bazą dla tych produktów jest styropian EPS 200 (podobnie jak w przypadku klasycznych desek kompozytowych), ale różnią się one wykończeniem. Jak więc powstają specyficzne wzory, wyglądające jak drewno? Na styropian nakłada się masę klejowo-szpachlową zbrojoną mikrowłóknami PE, następnie akrylowy tynk i podtynkowy grunt oraz farbę i lakier. Te nowoczesne technologie produkcyjne zapewniają perfekcyjną i elegancką imitację prawdziwego materiału drzewnego.

Elastyczna deska kompozytowa a styropianowa

Elastyczna deska kompozytowa a styropianowa - czym różnią się te dwa produkty? Tak właściwie to niczym, ponieważ deska kompozytowa również jest wykonana ze styropianu. Posiada jednak dodatkowe wykończenie, które nadaje jej dużą odporność na potencjalne uszkodzenia mechaniczne oraz zmienne warunki atmosferyczne. Tym wykończeniem jest mieszanka kruszywa kwarcowego i żywicy akrylowej, zwana masą sztukatorską lub tynkiem sztukatorskim. Dzięki niej finalny produkt zyskuje wysoką wytrzymałość, beżowy kolor oraz strukturę delikatnego piaskowca. Wielu klientów dziwi się, że nasze komponenty nie są wykończone na kolor biały i gładką strukturę. Jest to celowy zabieg, ponieważ sztukateria wytwarzana naszą metodą idealnie nadaje się do malowania i doskonale absorbuje farbę. Dzięki temu deski można w bardzo łatwy sposób dostosować do elewacji pod względem kolorystycznym. Wystarczy użyć dobrej jakości farb do elewacji, które w swoim składzie nie posiadają rozpuszczalników (te mogłyby uszkodzić zewnętrzną powłokę sztukaterii, więc należy ich bezwzględnie unikać).

Deska elewacyjna kompozytowa opinie

Deska elewacyjna kompozytowa zbiera dobre opinie zarówno od właścicieli domów jednorodzinnych, jak również przedsiębiorców i firm developerskich. Umiejętne zastosowanie tego produktu znacznie uatrakcyjnia wygląd budynku i nadaje mu niezwykle ciekawy charakter. Warto więc skorzystać z tego rozwiązania, a jeśli nie znamy się na architekturze i wystroju, to można to wyjście podpowiedzieć naszemu projektantowi. W naszej ofercie znajduje się kilkanaście wzorów listew, zarówno kompozytowych klasycznych, jak i drewnopodobnych. Zachęcamy Państwa do zakupów w naszym sklepie i do ozdobienia Waszej elewacji naszą sztukaterią!